Personal

Välkommen till Lejondals Slott

Vi som arbetar på Lejondals Slott har tillsammans lång erfarenhet av möten, events, bröllop och weekends och det är med stort engagemang, lust och glädje som vi alla valt att arbeta just på Lejondals Slott. Vi har tillsammans skapat det Lejondals Slott vi är idag och det är en produkt vi är väldigt stolta över och som vi gärna vill dela med oss utav.  

ANSVARIG INHOUSE SALES

Jonas Parke
Telefon: +46 (0)8 584 80 801
Email: bokning@lejondalsslott.se

INHOUSE SALES

Sabina Jatala
Telefon: +46 (0)8 584 80 801
Email: bokning@lejondalsslott.se

RECEPTIONSCHEF

Anna Sundström
Telefon: +46 (0)8 584 80 800
Email: reception@lejondalsslott.se

RESTAURANGCHEF

Elisha Ogembo
Email: elisha@lejondalsslott.se

KÖKSMÄSTARE

Harald Hussénius
Email: harald@lejondalsslott.se

BRÖLLOPSKOORDINATOR

Ulrika Corlin
Telefon: +46 (0) 8-584 80 800
Email: ulrika@lejondalsslott.se

SÄLJARE 

Petra Lundqvist
Telefon: +46 (0) 8-584 80 800
Email: petra@lejondalsslott.se 

FastighetsANSVARIG

Magnus Månsson
Email: magnus@lejondalsslott.se

  

HUSFRU

Päivi Janatuinen
Email: paivi@lejondalsslott.se

MARKNAD

Crystal Chung
Email: crystal@lejondalsslott.se

  

HOTELLDIREKTÖR


Camilla Bring
Telefon: +46 (0)7 088 81 979
Email: camilla@lejondalsslott.se
BOKA HÄR